Jesteś tutaj: Strona główna  › News  › Anonimowe płatności

Anonimowe płatności

Anonimowość to dla wielu podstawowa wartość, której ochrona w każdym możliwym przypadku stanowi konieczność. Sprawdźmy, jak możemy zabezpieczyć swoją intymność podczas korzystania z internetu. Wiele osób szuka w jaki sposób dokonać anonimowy przelew.


Zakupy wirtualne a anonimowy przelew


Nie jest tajemnicą, że internet jest źródłem nawet i nieświadomego udzielania informacji na swój temat. Dokonywanie zakupów przez internet i opłacanie ich dostępnymi systemami, które wskazują naszą tożsamość stwarza możliwość zbierania wiedzy dotyczącej naszego profilu. Na podstawie dokonywanych zakupów łatwo wyczytać np. jakiej słuchamy muzyki, jakie książki kupujemy, ale co gorsze, również i rzeczy, o których wolelibyśmy żeby nie wyszły na jaw, np. za jakie badania lekarskie płacimy lub, że korzystamy np. z sexshopów. By zapobiec wyciekowi intymnych informacji, warto stosować anonimowe płatności (przelewy)


Anonimowe płatnościjakie dają możliwości?


Anonimowa płatność w internecie możliwa jest na kilka sposobów. Najłatwiejszym jest skorzystanie z ogólnodostępnej tzw. karty przedpłaconej - Paysafecard.
Jest to karta, która posiada pewną wartość finansową, np. 10, 20, 50 zł i można ją kupić w wielu sklepach z elektroniką, kioskach, supermarketach czy stacjach paliw. Posiada ona 16-sto cyfrowy kod, który wykorzystywany jest przy płatnościach online. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zyskujemy możliwość na w pełni anonimowy przelew. Karta nie jest bowiem imienna, nie wymaga zarejestrowania z uwierzytelnieniem tożsamości, ani nie jest powiązana z żadnym kontem bankowym. Wystarczy podać wspomniany kod, by dokonać płatności. Kartę można używać do momentu wyczerpania limitu. Następnie, można nabyć nową.